Rozładunek i ustawienie oraz wsparcie podczas montażu pieca do wyżarzania

Home » Bez kategorii » Rozładunek i ustawienie oraz wsparcie podczas montażu pieca do wyżarzania
rozładunek

Rozładunek i ustawienie oraz wsparcie podczas montażu pieca do wyżarzania

Każde zlecenie stanowi dla nas osobny przypadek i wymaga indywidualnego sposobu podjęcia pracy w danym miejscu. Nie inaczej było w tym przypadku. Klient z branży metalurgicznej zlecił nam rozładunek i ustawienie oraz wsparcie podczas montażu dla serwisu SECO/WARWICK podczas instalacji pieca do wyżarzania. 

 

Proces ten obejmował rozładunek segmentów przy pomocy dźwigu, następnie wprowadzenie do hali Klienta przy pomocy zestawu rolek transportowych oraz wózka widłowego. Kolejny etap polegał na połączeniu komponentów ze sobą, zgodnie z wytycznymi przedstawionymi przez serwis. Precyzyjne ich ustawienie było bardzo ważne ze względu na dużą długość całej linii do wyżarzania, złożonej z wielu segmentów. Po ustawieniu pieca elementy jego konstrukcji zostały przez nas wypionowane i wypoziomowane. 

 

Teleskop na widły

Podczas prac polegających na instalacjach – również w przypadku omawianego zlecenia, czyli ustawienia pieca do wyżarzania – niezwykle przydatny okazuje się teleskop na widły zwany również podnośnikiem teleskopowym na widły. Sprzęt ten umożliwia podwieszenie i montaż elementów o masie do 3 ton i na wysokości nawet do 8 metrów. Jest wykorzystywany głównie w magazynach, halach produkcyjnych, a także na placach budowy. W Wózki Dzik chętnie go stosujemy do podnoszenia i montażu ciężkich elementów na znacznych wysokościach ze względu na jego elastyczność, manewrowość i zdolność do dostosowania do różnych zadań.

 

Zalety teleskopu na widły:

 

  • Dzięki swojej konstrukcji i siłownikom hydraulicznym może skutecznie obsłużyć ciężkie ładunki, które są trudne do podniesienia ręcznie lub przy użyciu standardowych wózków widłowych.
  • Może podnosić ładunki na wysokość nawet do 8 metrów. Dzięki temu, że ma wysięg teleskopowy, może sięgać do miejsc trudno dostępnych dla standardowych wózków widłowych. 
  • Teleskop na widły może być wyposażony w różne akcesoria, takie jak kosze robocze, platformy lub uchwyty, które umożliwiają przewożenie i montaż różnych rodzajów ładunków. 
  • Jest zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie operatora i ładunku. Posiada stabilną konstrukcję, hamulce, a także systemy bezpieczeństwa.

 

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących realizacji  montażu pieca do wyżarzania lub skorzystać z naszych usług. Zaufało nam już wielu Klientów z Radomia, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego czy Starachowic.