Kompleksowe wsparcie – od rozładunku po rozruch

Home » Bez kategorii » Kompleksowe wsparcie – od rozładunku po rozruch
rozładowanie z wózkiem widłowym

Kompleksowe wsparcie – od rozładunku po rozruch

Zakres naszych usług zależy od wymagań Klienta, a w tym przypadku były one rozbudowane. Otrzymaliśmy zadanie kompleksowej relokacji linii produkcyjnej: rozładunku, ustawienia oraz montażu kompletnej linii hartowniczej japońskiej firmy Chugai-Ro – zupełnie nowej inwestycji w fabryce. Do tego zlecenia użyliśmy wózków widłowych oraz dźwigu, a prace podzieliliśmy na dwa etapy.

Pierwszy etap obejmował rozładunek dostaw komponentów, wśród których znajdowały się elementy wielkogabarytowe oraz maszyny transportowane w kontenerach morskich. Drugi etap polegał na ustawieniu i jednoczesnym montażu w kolejności wszystkich elementów linii hartowniczej. Najbardziej wymagającym zadaniem, było ustawienie 8-tonowej wanny olejowej o dużym gabarycie. Dodatkowym utrudnieniem dla tej części prac okazało się wyznaczone na rozładunek miejsce – specjalnie przygotowany otwór w podłodze na hali produkcyjnej. Ze względu na wymiary bramy wjazdowej na halę oraz istniejące instalacje, wykorzystanie dźwigu na tym etapie było niemożliwe. Do wykonania tej operacji użyty został wózek widłowy wyposażony w przedłużki i trawersy – wykonane specjalnie do tego zadania.

Nietypowe zlecenie wymaga nietypowych rozwiązań

Do zrealizowania powierzonego zadania zastosowaliśmy wózek widłowy wyposażony w specjalnie przygotowane przedłużki i trawersy, które służą do przemieszczania i podnoszenia różnych ładunków nawet w wymagających warunkach. Maszyna z takimi dodatkowymi elementami umożliwia bardziej złożone operacje. Przedłużki to przedłużenia wideł pozwalające na podnoszenie dłuższych ładunków, których standardowe widły nie są w stanie unieść. Trawersy to z kolei poziome belki zamocowane na końcach wideł, umożliwiające przewożenie ładunków o nietypowej formie lub rozmiarze. Trawersy pozwalają na bezpieczne transportowanie palet, skrzyń czy innych ładunków o niestandardowych wymiarach.

Dzięki zastosowaniu przedłużek i trawersów wózek widłowy staje się bardziej uniwersalnym narzędziem do transportu i podnoszenia różnych ładunków, co przekłada się na większą efektywność i oszczędność czasu podczas pracy, zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia towarów oraz zwiększenie bezpieczeństwa.

Przeprowadzki przemysłowe to nasza specjalność

Jeśli potrzebujesz fachowców, którzy nie boją się niestandardowych zleceń i rozwiązań, jesteś zainteresowany wynajmem wózka widłowego z operatorem lub szukasz ekspertów od relokacji urządzeń przemysłowych i linii produkcyjnych – zgłoś się do nas! Z naszych usług skorzystało już wielu przedsiębiorców z Radomia, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego czy Starachowic.