Kiedy wynająć wózek widłowy, a kiedy go kupić?

Home » Aktualności » Kiedy wynająć wózek widłowy, a kiedy go kupić?
wózek widłowy na placu

Kiedy wynająć wózek widłowy, a kiedy go kupić?

Wózek widłowy to jeden z najważniejszych pojazdów wykorzystywanych praktycznie w każdej sortowni, magazynie i hali produkcyjnej. Ponadto znajduje zastosowanie we wszystkich innych miejscach, gdzie zachodzi konieczność szybkiego i przede wszystkim bezpiecznego przetransportowania ciężkich ładunków na stosunkowo bliską odległość. Niestety zakup nowych maszyn wiąże się z dużym wydatkiem i nie wszyscy przedsiębiorcy mogą sobie na niego pozwolić. Wynajem wózków widłowych to alternatywny sposób, dzięki któremu nie trzeba jednorazowo pozbywać się dużej ilości gotówki.

Wózki widłowe – kupno czy wynajem?

Rozwijająca się firma to marzenia każdego przedsiębiorcy. Warto jednak pamiętać, że za rozwojem podążają także inwestycje. Jedną z nich może być wózek widłowy. Oprócz kosztów związanych z zakupem, warto pamiętać, że pojazd tego typu musi przechodzić regularne badania techniczne. Ponadto wybrane elementy eksploatacyjne należy odpowiednio często wymieniać, zgodnie z zaleceniami producenta. Z kolei wynajem wózków widłowych wiąże się ze stałym kosztem, który nie zmienia się w trakcie trwania umowy. Rozwiązanie tego typu jest zdecydowanie lepsze dla mniejszych przedsiębiorców, a także w przypadku firm, w których zapotrzebowanie na wózki widłowe występuje okresowo.

  • Długoterminowy wynajem wózków widłowych pozwala ocenić czy zakup takiego urządzenia będzie opłacalny.

Kupując pojazd, który przez większą część roku będzie stał nieużywany, mija się z celem. W takich sytuacjach zdecydowanie lepszym wyborem jest wynajem. Każdy przedsiębiorca może dopasować wózek pod względem rodzaju napędu, a także maksymalnego udźwigu, do konkretnych potrzeb.

Wynajem wózków widłowych z operatorem

W każdej firmie zdarzają się niezaplanowane sytuacje, które wymagają podejmowania szybkich decyzji. Jedną z nich jest nagły wzrost zamówień, a co za tym idzie, zatowarowania firmy. W takich sytuacjach wynajem wózków widłowych jest jednym z najlepszych rozwiązań. Dlaczego?

  • Przede wszystkim mamy możliwość błyskawicznego reagowania na dynamicznie zmieniającą się sytuację. Wynajmujemy nie tylko wózek widłowy, ale również doświadczonego operatora, który wykona wszystkie zadania szybko i przede wszystkim bezpiecznie.
  • Wózki przeznaczone na wynajem są dostarczane w wyznaczonym terminie, we wskazane miejsce. Oznacza to, że wynajmujący nie musi organizować transportu, który bywa kłopotliwy.

Co ważne, wózki widłowe są w perfekcyjnym stanie technicznym. Wszystkie przeglądy i wymiany eksploatacyjne są przeprowadzane zgodnie z zaleceniami producenta. Takie podejście sprawia, że ryzyko awarii pojazdu w trakcie prac jest ograniczone praktycznie do zera. Operator może w 100% skupić się na pracy, ponieważ nic go nie rozprasza.

Długoterminowy wynajem wózków widłowych

Dużą popularnością cieszy się też wynajem pojazdów na dłuższy okres, bez operatora. W sytuacji gdy wózek widłowy ulegnie awarii lub jedna maszyna nie jest w stanie wykonać zaplanowanych prac, wówczas takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej. Długoterminowy wynajem wózków widłowych jest opłacalny nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia, ale również pod względem użyteczności. Szeroki wybór pojazdów przeznaczonych zarówno do pracy wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz sprawia, że każdy przedsiębiorca dopasuje konkretny model do swoich oczekiwań. Wszystkie wózki widłowe mają wymagane dopuszczenia wydane przez Urząd Dozoru Technicznego.